CFB05 серија (Solid лежиште) - Кина Жеџијанг Estar Механички

CFB05 серии (Цврста лежиште)

Краток опис:

Тоа е со посебни формулација на висока јачина на бронза или бакар летајќи со добра Лиење и динамична, корозија, отпорност на Properties. Нејзината површина е embeded Со само-подмачкување графит организира на одреден агол и густина. Тоа е обично се користи во вбризгување Вајарство машини, рударски машини, Тешки воз.Градежни машини, булдожер, багер, Авто печат умре, пластични садови, Пет Предоблик Калап Итн


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Тоа е со посебни формулација на висока јачина на бронза или бакар летајќи со добра Лиење и динамична, корозија, отпорност на Properties. Нејзината површина е embeded Со само-подмачкување графит организира на одреден агол и густина. Тоа е обично се користи во вбризгување Вајарство машини, рударски машини, Тешки воз.Градежни машини, булдожер, багер, Авто печат умре, пластични садови, Пет Предоблик Калап Итн


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !