Профил на компанијата

Жеџијанг Feiyu автоматизација технологија копродукции, Ltd.was основана во 2004 година, се базира на истражување и развој, производство и продажба на лизгачки лежишта производи базирани претпријатија. Повеќе од 20 постоечката технологија R & D персонал, производи се широко се користи во автомобилската индустрија, градежни машини, металургија индустрија, вода conservancy и хидроенергијата, машини за производство на повеќе од 30 столб индустрии, е во домашниот лого индустрија ужива одреден углед на производителот.

        Жеџијанг Estar механички инженеринг копродукции, ООД. Специјализирана за производство на авто подмачкување черупка, Леене умре и Леене делови, масло синтерувани черупка, SYN прстен, и тефлонски поместување рампа Аксијални лежишта.

Друштвото смело реформи на постојните претпријатија понатаму. Врз основа на зајакнување на обука на оригиналната таленти, компанијата опширно регрути на социјалните елити, целосно ги спроведува модерната управување со механизам и новата маркетинг стратегија, и ќе се посвети на долгорочниот развој на само-подмачкување лого индустрија. Компанијата се стреми да управуваат и да се усоврши системот. Со својот напреден менаџмент систем, компанијата има воспоставено комплетна (ISO9001 стандардот ISO / TS16949) систем за управување со квалитет врз основа на политиката за квалитет на "Квалитетот на прво место, кредитни Прво и одржлив раст", а нејзиниот квалитет и перформанси достигна странство Слични производи и напредни ниво. Како еден од познатите лежишта индустрија претпријатија во Jiangsu, Жеџијанг, Jiashan Feiyu има разумни индустриски изглед и постојано подобрување на производниот капацитет и нивото на производство. Од основањето на компанијата, таа има воспоставено стратегија за развој на проектот предводена постојано да иновираат производи за подобрување на конкурентноста на претпријатија, во прилог на примерок производство, континуирано реформи и развој на нови производи.

Да истражуваат на пазарот, врз основа на свет да продолжи за да се исполнат повеќе различни клиенти, потреби со висок квалитет, и активно да се прошири на странските пазари и меѓународниот пазар. Производи се извезуваат во Западна Европа, Северна и Јужна Америка и Југоисточна Азија повеќе од 20 земји и региони. Компанијата дополнително ќе се прошири на хоризонталната сојуз индустрија, создаде економиите на обем, целосно да го отвори нови полиња, допрете на нови предности на индустријата и реализација на нејзините стратешки цели сопствен развој, и да се создаде сериозна иднина со пријатели од сите сфери на животот.


WhatsApp Online Chat !